Opis

Depilacja to temat, który w głównej mierze interesuje panie, co jednak nie oznacza, że kwestia usuwania zbędnego owłosienia dotyczy tylko i wyłącznie kobiet. Niektórzy panowie narzekający na nadmiernie owłosione partie ciała, rozważają skorzystanie z profesjonalnych usług salonu oferującego laserową depilację.

Istnieje kilka metod usuwania niechcianych włosków. Mają one swoje wady i zalety. W celu dokonania oceny danego sposobu należy wziąć pod uwagę m.in. koszt zabiegu, jego skuteczność i ewentualne skutki uboczne. Golenie włosów golarką to najtańsza metoda. Niestety zabieg ten należy powtarzać codziennie. Depilator mechaniczny jest znacznie skuteczniejszy. Pozwala zapomnieć o depilacji nawet na parę tygodni. Tutaj jednak pojawia się problem wrastających włosków. Depilacja laserowa jest dość kosztowna, jednakże to najlepszy sposób na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia. Wiązka światła bowiem niszczy lub uszkadza włos.

Depilacja laserowa - co musisz wiedzieć? Podstawowa, bardzo ważna informacja jest taka, że nie wystarczy wybrać się na jeden zabieg, aby osiągnąć wymarzony efekt. Wynika to z faktu, iż włosy na łydce, czy też na innej partii ciała znajdują się na różnych etapach rozwoju. Cykl życia włosa składa się z następujących faz:

  • anagen - faza wzrostu,
  • katagen - faza przejściowa, włos nie rośnie, na tym etapie formuje się nowa brodawka włosa,
  • telogen - faza spoczynku, brodawka włosa oddziela się od korzenia.

Włos można trwale usunąć, gdy jest on w trakcie fazy anagenowej. Konieczne jest wykonanie około 5 lub 6 zabiegów, by uzyskać najlepszy efekt. Odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić od 7 do 10 tygodni. 

Skuteczność depilacji laserowej zależy od rodzaju cery oraz od koloru włosów osoby, która poddaje się zabiegowi. Istnieje 6 fototypów skóry według Fitzpatrick. Możesz się z nimi zapoznać na stronie problemskora.pl. Biorąc pod uwagę fototyp, kolor włosów i ich grubość dobiera się długość impulsu lasera oraz jego siłę.

W Poznaniu działa gabinet MEDIWA CLINIC, który oferuje depilację laserową przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Również W Pobliżu: