Opis

Szpital, salon kosmetyczny czy tatuażu jest miejscem, w którym szczególną uwagę  powinniśmy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Ważną rolę w tym pełni nie tylko uniform, ale również odpowiedni dobór rękawiczek. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują rękawiczki jednorazowe, dlatego też bez większych trudności można je dopasować do własnych potrzeb.

To, na co niewątpliwie należałoby zwrócić uwagę to jakość używanych rękawiczek. Trzeba przyznać, że słabsze rękawiczki chirurgiczne szybciej się zużywają, a w niektórych wypadkach prowadzą do problemów zdrowotnych personelu. Dlatego niezwykle ważne jest, by zwracać uwagę na to, z jakich produktów korzystamy. Słaba jakość rękawiczek przekłada się również na większe zużycie, co zawsze jest bardziej odczuwalne finansowo.

Nie każde rękawiczki, które można znaleźć na rynku można wykorzystywać w szpitalach czy salonach piękności. Tutaj warto wybrać rękawiczki, których jakość została potwierdzona odpowiednią normą, a mianowicie zostały wyprodukowane zgodnie z normą EN 455. Nie da się ukryć, że rękawiczki niewiadomego pochodzenia zawsze niosą ze sobą ryzyko.

Wybór rękawiczek medycznych jest naprawdę duży i warto było zwrócić uwagę na kilka rzeczy, zanim dokonamy ostatecznego wyboru. Warto sprawdzić przeznaczenie rękawic medycznych. Nie należy zakładać, że rękawiczki to produkt uniwersalny, ponieważ tak nie jest. Warto dopasować niewątpliwie rękawiczki do pracy, którą zamierzamy wykonywać.

Kolejną kwestią, o której należałoby nie zapominać to rozmiar rękawic i komfort pracy. Rękawiczki chirurgiczne powinny być dobrze dopasowane do dłoni, ale nie powinny krępować ruchów. Warto, aby delikatnie nawilżały, jeśli korzystamy z rękawiczek przez dużą część dnia. W przypadku rękawiczek chirurgicznych powinny zapewniać też dobre czucie. To, czego na pewno nie można pominąć to elastyczność i odporność rękawic. Powinny zapewniać odpowiednią ochronę przed zagrożeniem biologicznym i substancjami chemicznymi.

Na safemed.pl można zapoznać się z ofertą firmy, która dostarcza różnego rodzaju rękawiczki.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Również W Pobliżu:

Lockedup.pl

Skawińska 13

Kraków

Zobacz