Opis

Dzisiejsze polskie realia, szczególnie dla osób, które zmagają się ze stałym i znacznym problemem zdrowotnym, są stosunkowo nieprzychylne. Na wizytę u lekarza specjalisty w ramach świadczeń NFZ, czeka się miesiącami lub wręcz latami. Po wyczekanej wizycie – następuje kolejny trudny etap: trzeba wykupić leki, przepisane przez lekarza.

Nie każdy wie, że polskie prawo przewiduje możliwość ubiegania się o zwrot za leki. Dotyczy to jednak wyłącznie tych specyfików, które nie są refundowane. Jest to więc bardzo ważna sprawa dla wszystkich, którzy chorują na mniej popularne schorzenia, i wymagają stosowania trudniej dostępnych leków – często jest tak, że konkretny lek został stosunkowo niedawno wynaleziony, i w takich przypadkach, może jeszcze nie być objęty refundacją z NFZ. Przykładem niech posłużą najnowocześniejsze leki na padaczkę czy schizofrenię.

Jedną z aptek, które podejmują się także sprowadzania lekarstw z zagranicy, które nie znajdują się w powszechnym obrocie, jest Apteka Namysłowska, zlokalizowana na warszawskiej Pradze Północ – przystanek drogi tramwajem od stołecznego ZOO. Na witrynie internetowej tej firmy, zamieszczono poradnik dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jakie możliwości dofinansowania przysługują w naszym kraju osobom przewlekle i ciężko chorym, w momencie, gdy ponoszą znaczne koszty leczenia.

Zasadniczo, istnieje kilka ścieżek, które można spróbować wykorzystać. Pierwsza to zasiłek celowy z MOPS-u. Kolejna – dofinansowanie z zakładu pracy chronionej, w którym pracuje bliski krewny osoby niepełnosprawnej lub sama ta osoba. Jeszcze innym wyjściem jest złożenie odpowiednich dokumentów, uzupełniających nasze zeznanie podatkowe za dany rok. Jeżeli Urząd Skarbowy przychyli się do naszego wniosku, mamy szansę na uzyskanie zwrotu za leki znacznej wysokości.

Warto mieć na uwadze, że wszystkie z wymienionych sposobów, są przewidziane wyłącznie dla osób, które są nie tylko ciężko chore, lecz także – mogą dokładnie udokumentować swoje niskie dochody oraz trudną sytuację materialną.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Również W Pobliżu:

Ayming Polska Sp. z o.o.

Moniuszki 1A

Warszawa

Zobacz

TanieMilitaria.pl

Lasek Brzozowy 13

Warszawa

Zobacz